Notice: Constant _JEXEC already defined in /home/spatiala/domains/spatialacademy.com/public_html/templates/rt_enigma_j15/index.php on line 2
توانمندی ها و پروژه ها
دوشنبه, 29 مهر 1398
توانمندی ها و پروژه ها
توانمندی ها و پروژه ها

توانمندی ها و پروژه ها

در این بخش سعی شده است بخشی از توانمندی های اعضاء گروه آکادمی علوم مکانی به گونه ای متفاوت معرفی گردد. علاوه بر ذکر عناوین پروژه ها در حد امکان داده های حاصل از خروجی پروژه ها در محیط گوگل ارث تحت وب قابل رویت باشد. به منظور بهره برداری از اطلاعات این بخش می بایست پلاگین گوگل ارث به منظور نمایش و دسترسی امکانات تحت وب گوگل ارث روی کامپیوتر شما نصب شده باشد. در صورت عدم نمایش اطلاعات و ظاهر شدن پیغام نصب پلاگین گوگل ارث از لینک ارائه داده شده نرم افزار گوگل ارث را دانلود و نصب نمایید. سپس مرور گر خود را (Internet Explorer, Mozila Fire Fox, Opera, Chrome) را بسته و مجددا باز نمایید.

لینک دانلود نرم افزار گوگل ارث (دارای پلاگین نمایش تحت وب)

شنبه, 09 دی 1391 15:16

بررسی اثرات زیست محیطی آلاینده ها

نوشته شده توسط

noiseepبررسی اثرات زیست محیطی آلاینده ها با تکیه بر سامانه اطلاعات مکانی (GIS) و سنجش از دور (RS) می تواند نقشه راهی باشد در اجرا و تصمیم گیری های مهم و کلان. شبیه سازی و پایش آلودگی ها و به اشتراک گذاشتن آن می توان مشارکت های مردمی را نیز به همراه داشته باشد. گروه آکادمی علوم مکانی با استفاده از ظرفیت های تیم محیط زیست آمادگی خود جهت مطالعات در این حوزه را دارد.

 

جمعه, 15 دی 1391 19:31

بررسی و پایش تغییرات محیطی

نوشته شده توسط

urmiyea2010سامانه اطلاعات مکانی GIS و سنجش از دور RS قادر به پایش پدیده های طبیعی پیرامونمان می باشد. که خود می تواند کمکی باشد برای تصمیم گیری ها و شناخت صحیح پدیده ها. گروه آکادمی علوم مکانی با بهره مندی از متخصصین این علوم، آمادگی خود را جهت شناخت و پایش پدیده های محیطی اعلام می دارد.

شنبه, 09 دی 1391 13:34

شهرسازی

نوشته شده توسط

3dlanduseانجام مطالعات، برنامه ریزی و تهیه طرح های توسعه و عمران (جامع)، تفصیلی و هادی شهر، طرح های آماده سازی و همچنین مطالعه و برنامه ریزی بخش های تاریخی شهر، ساماندهی صنایع مزاحم شهری، طرح های حفاظت شهرها در برابر حوادث (طبیعی و غیر طبیعی)، زیباسازی شهری، انجام مطالعات و برنامه ریزی و تهیه چارچوب ها و طرح های مفهومی در سطح شهر و تصميم گيري در مورد چگونگی عناصری شهری و تدوین راهبرد و سیاستهای برخورد با فضای شهری و تهيه راهنمای طراحی شهری و تهیه طرح های شهری از قبیل مراکز شهری، میادین، بدنه هاي شهري و فضای سبز و غیره،

شنبه, 09 دی 1391 17:45

پهنه بندی خطر زمین لغزش

نوشته شده توسط

landslide prgنقشه خطر زمین لغزش جز یکی از لایه های اطلاعاتی مهم است که در برنامه ریزی پروژه هایی همچون مسکن و شهرسازی, راه سازی, خطوط انتقال نیرو و خطوط انتقال سوخت مورد استفاده قرار می گیرد. تهیه لایه خطر زمین لغزش جزء مجموعه توانایی های گروه آکادمی علوم مکانی می باشد که به جرات می توان گفت از منابع و اطلاعات به هنگام مورد استفاده قرار می گیرد.

جمعه, 24 آذر 1391 01:44

پهنه بندی سیلاب

نوشته شده توسط

fhzنقشه پهنه بندی سیلاب در تصمیم گیری های و فاز شناخت پروژه های مهمی چون راه سازی، طرح های هادی و توسعه شهری و روستایی و برنامه های توسعه کشاورزی می تواند مفید واقع شود.  گروه آکادمی علوم مکانی با کمک تیم هیدرولوژی قادر به تهیه نقشه های پهنه بندی سیلاب می باشد.

شنبه, 09 دی 1391 15:38

مکانیابی استقرار توربین های بادی

نوشته شده توسط

windengبهره برداری از انرژی های تجدید شوند یکی از موءثر ترین رویکرد در راستای توسعه پایدار است. مکانیابی مناطق مستعد به منظور استقرار توربین های بادی با بهره برداری از سامانه اطلاعات مکانی (GIS) و سنجش از دور (RS) امروزه در سراسر دنیا امری است متداول. گروه آکادمی علوم مکانی آمادگی خود را جهت برگزاری نشت های تخصصی با متخصصین ارگان های دولتی مربوطه به منظور ارائه راهکار ها مناسب در این خصوص دارد.

شنبه, 09 دی 1391 12:21

معماری

نوشته شده توسط

ShemiranGateانجام مطالعات، ساماندهی، مرمت، احیا، پژوهش و معرفی آثار تاریخی.

انجام مطالعات و تهیه طرح های مقدماتی،مرحله اول و دوم و نظارت بر ساخت پروژه های معماری، تهیه یادمانها و یادبودها، آرمان ها و نشانه ها و معماری داخلی.

از مجموعه فعالیت های است که آکادمی علوم مکانی قادر به انجام آن می باشد.

زیرمجموعه های اين واحد عبارتند از:
-واحد معماري ابنيه (ساختمانها)
-واحد معماري منظر (محوطه)
-واحد معماري داخلي
-واحد مرمت

چهارشنبه, 11 بهمن 1391 14:47

سیستم مانیتورینگ آتـش سـوزی جنگـلهـای ایران

نوشته شده توسط

IFFMSاز آنجا که یکی از عوامل تخریب جنگل های ایران طی سالهای اخیر آتش سوزی های مکرر جنگلهای کشور می باشد، ایجاد سیستم یکپارچه کشوری به منظور مانیتورینگ جنگلهای کشور جهت کشف آتش سوزی جنگلها امری ضروری به نظر می رسد. وجود چنین سیستمی به محققین ، مدیران و تصمیم سازان در اتخاذ تدابیر مناسب جهت پیش بینی ، مانیتورینگ و بررسی خسارات ناشی از آتش سوزی کمک شایانی می کند. با توجه به پهناوری کشور عزیزمان ایران و همچنین توزیع مکانی جنگلهای کشور در نقاط مختلف ، استفاده از فناوری سنجش از دور به لحاظ مقیاس طرح ، کاهش هزینه ها و قابلیت اطمینان مطلوب به عنوان راه حلی منطقی و گزینه ای مناسب در نظر گرفته شد. از آنجا که تلفیق فناوری های سنجش از دور و سیستم اطلاعات مکانی راه حلی سریع در ایجاد سیستم مانیتورینگ آتش سوزی جنگلها می باشد, گروه آکادمی علوم مکانی با کمک تیم ریموت سنسینگ (RS) و سامانه اطلاعات مکانی (GIS) قادر به راه اندازی و ارائه خدمات در این زمینه می باشد.

شنبه, 16 دی 1391 13:27

مسیر یابی خطوط انتقال نیرو

نوشته شده توسط

pathseمسیریابی خطوط انتقال نیرو یکی دیگر از توانایی افراد گروه آکادمی علوم مکانی است که در خط انتقال برق دهلران و سیمره مورد بهره برداری قرار گرفته است. مسیریابی خطوط انتقال نیرو و سوخت نیز با بهره گیری از دانش GIS و RS و همچنین بهره مندی از توان افراد با تجربه در سیستم مسیر یابی سبب شده است که پروژه های مشابه نیز در دست اقدام باشد.

جمعه, 24 آذر 1391 00:54

نقشه برداری

نوشته شده توسط

srvگروه آکادمی علوم مکانی با داشتن تیم نقشه برداری توانایی، تهیه نقشه های توپوگرافی اعم از منطقه ای، شهری و نقشه هاي کاداستر، نقشه برداری و پیاده کردن نقشه ها شامل مسیرها، خطوط لوله و انتقال نیرو، نقشه های شهری و ثبتی، پروفیل های طولی و عرضی و تجمیع و افراز زمین، نقشه برداری تونل و معدن، میکروژئودزی، و مطالعات جابجایی گسل ها، رفتارسنجی سدها و ابنیه فنی و گسترش شبکه های ژئودزی و ترازیابی دقیق، تعیین و اندازه گیری نقاط کنترل زمینی عکسی می باشد.

جمعه, 15 دی 1391 16:48

زمین آمار

نوشته شده توسط

geosatبهره برداری از دانش زمین آمار (GeoStatistics) در تهیه نقشه و تحلیل مکانی پدیده های مختلف می تواند راه گشا باشد. تهیه نقشه خصوصصیات شیمایی خاک، آلودگی های آب و خاک و هوا از جمله توانایی های اعضاء گروه آکادمی علوم مکانی می باشد. 

جمعه, 09 فروردین 1392 22:40

سیستم فرماندهی زلزله

نوشته شده توسط

earthquake iceسنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در زمینه های گسترده ای کاربرد دارد، یکی از این کاربردها بکارگیری این سیستم در مدیریت بحران(زلزله) می باشد.
مدیریت بحران، فرآیند برنامه ریزی ها و اقدامات دستگاه های اجرایی می باشد و تلاش   می کند از بحران پیشگیری نماید یا در صورت وقوع در جهت کاهش آثار، ایجاد آمادگی لازم، مقابله، امدادرسانی سریع و بهبود اوضاع تا رسیدن به وضعیت عادی و بازسازی تلاش می کند.
مدیریت بلایای طبیعی تنها هنگامی می تواند به درستی صورت گیرد که، اطلاعات کافی در مورد خسارات وارده، شدت حادثه و نیروهای امدادی در دسترس باشد. گروه آکادمی علوم مکانی با کمک تیم ریموت سنسینگ (RS) و سامانه اطلاعات مکانی (GIS) قادر به راه اندازی و ارائه خدمات در این زمینه می باشد.

شنبه, 09 دی 1391 13:57

ریزگرد

نوشته شده توسط

duststبزرگترین چالش اخیر محیط زیستی در سالهای اخیر آلودگی هوای با ریزگرد های ناشی از طوفان گرد و غبار بوده است. منشاء یابی, شناسایی عوامل تشدید این پدیده و محاسابت حجم ورودی این آلودگی از جمله توانایی های اعضاء گروه آکادمی علوم مکانی می باشد.

ورود به سایت