Notice: Constant _JEXEC already defined in /home/spatiala/domains/spatialacademy.com/public_html/templates/rt_enigma_j15/index.php on line 2
ArcGIS
دوشنبه, 29 مهر 1398
ArcGIS
ArcGIS

ArcGIS

مجموعه برنامه های ArcGIS امروزه یکی از پرکاربر ترین نرم افزار ها به حساب می آید که توسط کمپانی ESRI ارائه داده شده است. در صورتی که در گذشته اسم نرم افزار های ArcView و ArcInfo را شنیده یا تجربه کار با آن را داشته اید از محیط و نحوه دسترسی به ابزار ها و الحاقی ها ArcGIS لذت بیشتری را خواهید برد. وجود راهنما های متعدد، کتاب و وبلاگ ها وب سایت های گوناگون تمایل استفاده از این نرم افزار ا بیشتر کرده است. مدیریت آسان لایه های اطلاعاتی تنوع ابزار ها و الحاقی که توسط خود کمپانی ESRI‌ و سایر کاربران هر روز شاهد توسعه آن هستیم امکان فعالیت و رقابت در حوزه GIS‌ را از سایر کمپانی های نرم افزاری سخت کرده است.

از محدودیت های استفاده از این نرم افزار در عرصه بین الملل می توان نداشتن لایسنس برای کاربران ایرانی نام برد که در پروتکل های بین المللی و یا انتشار مقالات در عرصه علمی و تحقیقاتی پاشنه آشیل این گونه فعالیت ها به شمار می آید. از آنجاییکه این نرم افزار در رشته ها و پروژه های مختلفی مورد استفاده قرار گرفته می شود، ارائه نمونه مثال ها و تمارین را قدری مشکل می کند. ولی سعی خواهد شد با ذکر مثال های متنوع نیاز بخش های مختلف را مرتفع سازیم که این نیز نیاز به زمان دارد که سعی در تحقق آن داریم.

رویکرد اعضاء این تیم بر این است که با ارائه دروس پروژه محور، اقدام به معرفی منو ها و امکانات این نرم افزار گردد، که از نظر بسیاری از صاحب نظران بهترین روش آموزش در حوزه GIS‌ می باشد.

جمعه, 24 شهریور 1391 20:37

آموزش ArcGIS (بر پایه فیزیوگرافی)

نوشته شده توسط

در این درس سعی شده همانند برنامه ILWIS‌ در غالب پروژه فیزیوگرافی اقدام به آموزش و آشنایی نرم افزار ArcGIS‌ شود. دلیل انتخاب این پروژه این است که فیزیوگرافی یکی از نادر پروژه هایی است که تنوع منو ها و دستورات مورد استفاده در آن از تعدد بالایی بر خوردار است.

ArcGIS (Physiography)

شنبه, 25 شهریور 1391 02:17

آموزش سایر دستورات ArcGIS

نوشته شده توسط

در این بخش سایر دستورات برنامه ArcGIS توضیح داده می شود. که هدف بیشتر این مجموعه ویدئو ها مربوط به پروژه های تلفیق یا سنتز می باشد.

ورود به سایت