Notice: Constant _JEXEC already defined in /home/spatiala/domains/spatialacademy.com/public_html/templates/rt_enigma_j15/index.php on line 2
ILWIS
دوشنبه, 29 مهر 1398
ILWIS
ILWIS

ILWIS

نرم افزار الویس (ILWIS) مخفف (integrated land and water information system) می باشد. این نرم افزار توسط مؤسسه ITC هلند نوشته و توسعه یافته است. این برنامه دارای قابلیت های منحصر به فردی است، یکی از از دلایلی که می توان به اهمیت آموزش برنامه الویس اشاره کرد، امکان ارزیابی چند معیاره مکانی (Spatial Multi-Criteria Evaluation [SMCE]) است. برنامه الویس را می توان به عنوان بهترین نماینده نرم افزار متن باز (Open source) از سری نرم افزار های سیستم اطلاعات مکانی (Geo-Spatial Information System [GIS]) نام برد. حجم پایین نرم افزار نصب آسان و تحلیل های آماری منحصر به فرد آن در جدول های محاسباتی از جمله ویژه گی هایی است که سبب شده در اجرای پروژه های تحقیقاتی و مطالعاتی زیادی توسط محققین و دانشجویان مورد استفاده قرار بگیرد. از دیگر ویژه گی های برنامه الویس که برای متخصصان GIS‌ ملموس تر است،‌ رعایت استاداندارد های سخت گیرانه در تحلیل هایی که بر پایه داده ها و لایه رستری می باشد نام برد. چرا که خیلی از نرم افزار های کاربر پسند (ArcGIS) با حذف محدودیت های نمایش لایه ها سبب شده است اغلب کاربران ضرورت مفاهیم پایه را نادیده بگیرند که در تحلیل هایی که بر پایه لایه های رستری استوار هستند دچار مشکلات جدی شوند. 

درحال حاضر امکان دانلود این نرم افزار از سایت های مختلفی امکان پذیر می باشد. الویس در چند سال گذشته توسط 52North حمایت و توسعه پیدا کرده است. امکان دانلود نسخه های متعدد این نرم افزار از لینک (http://52north.org/communities/ilwis/overview) امکان پذیر می باشد.

جمعه, 24 شهریور 1391 01:55

آموزش ILWIS (بر پایه فیزیوگرافی)

نوشته شده توسط

در این درس سعی شده در غالب یک پروژه نرم افزار الویس توضیح داده شود. این درس می تواند شروع خوبی برای ورود به محیط برنامه الویس باشد. عنوان انتخاب شده برای این درس "فیزیوگرافی با الویس" می باشد.

ilwisp2

ورود به سایت